ua en

Юрченко Зоя Володимир╕вна

Прикарпатський
нац╕ональний ун╕верситет
╕мен╕ Василя Стефаника

╤нформац╕я 

про зм╕ст роботи кандидата психолог╕чних наук, доктора ф╕лософ╕╖, доцента кафедри педагог╕чно╖ та в╕ково╖ психолог╕╖ Юрченко Зо╖ Володимир╕вни

 

П╕сля зак╕нчення Одеського державного ун╕верситету ╕мен╕ ╤.╤.Мечн╕кова за спец╕альн╕стю “╤стор╕я” працю╓ на осв╕тн╕й нив╕ спочатку вчителем ╕стор╕╖ Нововоронцовсько╖ середньо╖ школи Херсонсько╖ област╕, пот╕м методистом,  старшим методистом учбово-методичного каб╕нету управл╕ння профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти ╤вано-Франк╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖; доцентом кафедри психолог╕╖ ╕ соц╕олог╕╖ осв╕ти ╤вано-Франк╕вського обласного ╕нституту п╕слядипломно╖ педагог╕чно╖ осв╕ти.

П╕сля зак╕нчення Прикарпатського ун╕верситету ╕м. В.Стефаника вона здобула другу вищу осв╕ту за спец╕альн╕стю “Психолог╕я. Практична психолог╕я в галуз╕ осв╕ти”, а у 2001р. — блискуче захистила кандидатську дисертац╕ю на тему “Самост╕йна художньо-словесна творч╕сть учн╕в як зас╕б розвитку л╕тературних зд╕бностей” за спец╕альн╕стю 19.00.07 “Педагог╕чна ╕ в╕кова психолог╕я”.

З кв╕тня 2002 року — доцент кафедри педагог╕чно╖ та в╕ково╖ психолог╕╖   Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Василя Стефаника.

У 2002, 2008 та 2013р.р. усп╕шно обиралась по конкурсу на посаду доцента кафедри педагог╕чно╖ та в╕ково╖ психолог╕╖. За час науково-педагог╕чно╖ д╕яльност╕ п╕дготувала б╕ля 100 публ╕кац╕й, у т.ч. б╕льше 30 — навчально-методичного характеру, неодноразово виступала на м╕жнародних, всеукра╖нських та обласних наукових конференц╕ях. П╕д ╖╖ кер╕вництвом захищено низку маг╕стерських та дипломних роб╕т; виконувала функц╕╖ голови ДЕК. Нагороджувалась грамотами ректора Прикарпатського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Василя Стефаника (2004, 2010), ректора ╤вано-Франк╕вського нац╕онального техн╕чного ун╕верситету нафти ╕ газу за забезпечення високого р╕вня орган╕зац╕╖ та проведення занять Центру педагог╕чно╖ майстерност╕ для викладач╕в як його кер╕вник (2004, 2005, 2009, 2010, 2012р.р.), грамотою ОДА (2014р.), Почесною грамотою та в╕дзнаками правлячого арх╕╓рея Коломийсько-Черн╕вецько╖ ╓парх╕╖ УГКЦ.

У 2004-2005р.р. — науковий консультант укра╖нсько-французького соц╕ального проекту Нац╕онального бюро МБФ “Кар╕тас-Укра╖на” “Запоб╕гання торг╕вл╕ ж╕нками”, з 2008-2010р.р. — координатор укра╖нсько-н╕мецького соц╕ального проекту “Попередження насильства у с╕м’╖”, у 2012-2014рр. —  координатор укра╖нсько-н╕дерландського проекту “Проф╕лактика алкогол╕зац╕╖ та наркотизац╕╖ учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕” Черн╕вецько-Коломийсько╖ ╓парх╕╖ УГКЦ. У 2005-20013рр. п╕д науковим кер╕вництвом Юрченко З.В. вперше на факультет╕ були захищен╕ дипломн╕, маг╕стерська роботи, як╕ виконувались студентами на основ╕ результат╕в ╖хньо╖ д╕яльност╕ у зазначених проектах.

За пер╕од роботи в ун╕верситет╕ розроблено 10 лекц╕йних курс╕в з таких навчальних дисципл╕н: “В╕кова психолог╕я”, “Основи психолог╕╖” (спец╕альност╕ АМЛ, ФМЛ, НМЛ факультет ╕ноземних мов, спец╕альн╕сть “Початкова осв╕та” — педагог╕чний ╕нститут); “Педагог╕чна психолог╕я”(спец╕альн╕сть “Математика”, ф╕зико-математичний факультет); “Основи загально╖ психолог╕╖”, “Основи психолог╕╖ та педагог╕ки” (спец╕альн╕сть “Правознавство” — юридичний ╕нститут); “Основи психолог╕╖ та педагог╕ки” (спец╕альност╕ “Ф╕нанси та кредит”, “Обл╕к ╕ аудит”, “Менеджмент орган╕зац╕й ╕ адм╕н╕стрування” — економ╕чний факультет), “Практика психолог╕чного консультування с╕м'╖”, “психолог╕чн╕ основи сексолог╕╖ та сексопатолог╕╖” (спец╕альн╕сть “Психолог╕я” — ЦПОДП, Коломийський ╕нститут), “Кризове консультування” (спец╕альн╕сть “Психолог╕я” — ф╕лософський факультет).

З 2008р. одержала вчене звання доктора ф╕лософ╕╖.

З 2002 по 2012р.р. — в╕дпов╕дальна за наукову роботу студент╕в та методичний сем╕нао викладач╕в по кафедр╕, академнаставник, член вчено╖ ради на ф╕лософському факультет╕.

З 2012р. — призначена наказом ректора кер╕вником школи куратор╕в ун╕верситету та працю╓ методистом в╕дд╕лу виховно╖ та психолого-педагог╕чно╖ роботи на засадах сум╕сництва.

Сфера наукових ╕нтерес╕в та досл╕дницьких розв╕док в╕дображена у особистому науковому доробку (б╕льше 100 публ╕кац╕й) — психолог╕я творчост╕, психолог╕я дев╕антно╖ повед╕нки, гендерна психолог╕я, психолог╕я стат╕, психолог╕я вищо╖ школи, психолог╕я адиктивно╖ повед╕нки, психолог╕я с╕м'╖, в╕кова ╕ педагог╕чна психолог╕я тощо.